Aktywne spędzanie czasu

come comprare priligy senza ricetta €131.11

Aktywne spędzanie czasu jest ważne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. A kiedy można go spędzić wspólnie, radość i korzyści są tym większe. Z tego też względu w naszym asortymencie nie zabrało zabawek i akcesoriów, jakie przydadzą się poza domem.

Jakie korzyści daje aktywne spędzanie czasu?

Od lat badacze podkreślają, że aktywność fizyczna jest ważna w życiu każdego człowieka. Jej istotność rośnie, tym bardziej że coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Aby dbać o zdrowie i przyszłość dzieci, dobre nawyki należy kształcić od najmłodszych lat. Jednym z nich jest regularny ruch i przebywanie na świeżym powietrzu. Aktywne spędzanie czasu wspiera rozwój dziecka i zwiększa odporność organizmu. Oprócz tego dostarcza stymulujących bodźców, pomaga wspierać ważne umiejętności, relaksuje i jest źródłem radości.

Aktywne spędzanie czasu jest ważne także, jeśli spojrzymy z perspektywy rodziny. Dziecko potrzebuje bliskości, zacieśniania więzi. Wspólne wyprawy i zabawy na świeżym powietrzu są czymś, co w tym pomoże. Cała rodzina może czerpać z tych chwil mnóstwo przyjemności.

Propozycje na aktywne spędzanie czasu

Kiedy dziecko zaczyna chodzić, coraz śmielej będzie eksplorować otoczenie. Maluszek najchętniej będzie przebywać w piaskownicy, gdzie może bawić się plastikowymi zabawkami. Kiedy będzie nieco starszy, można iść o krok dalej i sięgnąć po któryś z naszych jeździków połączonych z hulajnogą. W cenie jednego urządzenia dostaje się dwa. Kiedy dziecko ma ochotę, jeździ na hulajnodze, jedzie na stojąco. Natomiast kiedy się męczy, wystarczy opuścić siedzonko i uzyskuje się wygodny jeździk. Ciekawą propozycją są różnego typu rowerki biegowe, których u nas nie brakuje. Przygotowaliśmy kolory dla chłopców i dziewczynek. Ważne jest też bezpieczeństwo, więc warto zwrócić uwagę także na kaski. Zachęcamy też do przejrzenia fotelików rowerowych, które będą pasować na wszystkie rowery rodziców.

Nauka odpowiedzialności na wycieczce

Aktywne spędzanie czasu nie może obyć się bez wycieczek i pieszych wędrówek. Dlatego też można kupić u nas plecaczki. Są kolorowe i przypominają bardziej pluszaka niż zwykły plecaczek. Jednak uczą dzieci odpowiedzialności za swoje rzeczy i oswajają z plecakiem, jaki będzie się nosiło do szkoły. Maluszkowi nie da się nic ciężkiego do noszenia, aby nie obciążać jego kręgosłupa. Maluch może dać do środka lekkie chrupki, czy swoją zabawkę. To wystarczy. Dzięki temu dziecko poczuje się dorosłe. Nosi swoje skarby i jest za nie odpowiedzialne. Patrząc z tej perspektywy, aktywne spędzanie czasu będzie kształtować takie umiejętności, o jakich się nawet nie pomyśli.

A może wyprawa nad wodę?

Kiedy zbliża się lato, chętniej spędza się czas nad wodą. Tam też można zabrać nasze zabawki. Które dziecko nie lubi bawić się sikawkami? Można też pobawić się w łowienie morskich zwierzątek lub założyć płetwę i udawać groźnego rekina. A kiedy dziecko będzie wyczerpane przez wodne harce, można zaproponować zabawę na trawie i grę w krykieta. Dla fanów wieczornych wypraw przygotowaliśmy latarki czołowe przypominające zwierzątka.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk