Foteliki rowerowe

priligy en argentina comprare €36.78

Jaki fotelik rowerowy wybrać?

Każdy amator rowerów nie może doczekać się chwili, w której będzie mógł zabrać swoją pociechę w podróż. Wybór fotelika może jednak okazać się trudny. Jest wiele rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę – dojrzałość dziecka, bezpieczeństwo na drodze czy kompatybilność fotelika z rowerem. Foteliki rowerowe są dostępne w różnych wersjach i kolorach. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

Kiedy dziecko może zacząć korzystać z fotelika?

Wszystko zależy od fotelika, ale w zasadzie najważniejszą sprawą jest to, czy maluszek potrafi już samodzielnie, stabilnie siedzieć. Producenci wyznaczają dolną granicę bezpiecznego wieku nawet na dziewiąty miesiąc życia. Od wieku jednak wydaje się ważniejsze to, czy dziecko mieści się w widełkach wagowych. Zdaje się, że osiągnięcie przez dziecko dziewięciu kilogramów jest koniecznym minimum do rozpoczęcia korzystania z fotelika. Jeśli dziecko spełnia wszystkie trzy kryteria, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać dziecko w pierwszą podróż rowerem.

Foteliki rowerowe Bobike

Wszystkie foteliki rowerowe Bobike, które można znaleźć w naszym sklepie, przeszły pozytywnie europejskie testy bezpieczeństwa EN 14344. Z fotelików można korzystać do osiągnięcia przez dziecko wagi 22 kg lub szóstego roku życia. Są wygodne i miękkie, mają wodoodporne poszycie, a także można regulować zagłówek oraz podnóżniki fotelika. O bezpieczeństwo dziecka dbają trzypunktowe pasy z klamrą typu easy-click. Konstrukcja każdego fotelika jest solidna, a montaż — prosty i szybki. Różnorodność dostępnych kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Foteliki rowerowe na przód

Foteliki rowerowe na przód mają swoje plusy i minusy, jak wszystko. Mogą okazać się one niewygodne, a nawet obniżyć komfort jazdy i prowadzenia roweru, ponieważ często ograniczają ruchy kierowcy. To jednak kwestia indywidualna, bo dużo zależy od sylwetki dorosłego i typu roweru. Uniwersalność fotelika sprawia, że można zamontować go niemal na każdym rowerze, ale należy mimo wszystko pamiętać, że nie każdy rower nadaje się do takiego typu fotelika. Foteliki rowerowe montowane na przód mają jednak przewagę emocjonalną nad fotelikami zakładanymi na tył, szczególnie w przypadku najmniejszych dzieci. Dorosły i dziecko mają ze sobą kontakt wzrokowy i czują swoją bliskość, co uspokaja obie strony w czasie podróży. Foteliki rowerowe Bobike montowane na przód to Mini Exclusive i Mini One, oba foteliki dostępne z osłonką lub bez.

Foteliki rowerowe na tył

Te foteliki, które są montowane z tyłu, na bagażniku są zdecydowanie wygodniejszą opcją z punktu widzenia kierowcy. Nie ograniczają one w żaden sposób ruchów, a jeśli brak kontaktu z dzieckiem stanowi problem, dobrym rozwiązaniem może okazać się po prostu zamontowanie lusterek pozwalających na kontrolowanie maleństwa. Przy większych dzieciach nie powinno to jednak stanowić żadnego problemu. Foteliki Bobike montowane na tył to Maxi Exclusive, Maxi Tour oraz Junior. Jeśli nasz rower nie posiada bagażnika, dodatkowo można dokupić jednopunktowy uchwyt montażowy dostosowany do montowania fotelików Maxi Exclusive i Maxi Tour.

    Nie znaleziono produktów, których szukasz.

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk