Odgrywanie ról

priligy kaufen deutschland €78.73

Nie ma popularniejszej zabawy wśród dzieci niż ta w odgrywanie ról. Jest ona bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju dziecka. To świetna nauka umiejętności społecznych. Pozwala także na swobodne i naturalne kształtowanie kreatywności i wyobraźni naszych pociech. Zabawki stanowiące rekwizyty podczas odgrywania ról dodatkowo wspierają rozwój zdolności manualnych.

Ważne zadanie zabawy w odgrywanie ról

Każde dziecko ma inne zainteresowania. Na początku rozwoju dziecka wiąże się to z tym, co wykonują rodzice. Dlatego też dziewczynki lubią bawić się w dom, co zawiera w sobie na przykład gotowanie czy zakupy, a także w salon piękności. Chłopcy natomiast wcielają się w role strażaków czy majsterkowiczów. Wszystkie dzieci ciekawi też własne ciało, dlatego zabawa w lekarza jest taka uniwersalna. Dziecięca aspiracja do tego, aby „być taką jak mamą” lub „w przyszłości być tym, kim tata” z wiekiem oczywiście się zmienia. Dochodzą wtedy do głosu środowiska rówieśnicze, jak i własne zainteresowania. Jednak te małe, dziecięce fantazje nie powinny być lekceważone. Pełnią one ogromną funkcję w rozwoju dziecka. Wspierane przez rodziców, mogą pomagać nawet w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Odgrywanie ról pozwala rozładować lęk przed czymś, co nieznane lub niezrozumiałe. O ile mniej groźna wydawałaby się pierwsza wizyta u lekarza, gdyby zostałaby ona wcześniej zainscenizowana w domu z mamą!

Zabawa w dom

Tym, co pewnie wielu jako pierwsze nasuwa się na myśl, gdy słyszy „zabawa w dom”, jest gotowanie. Dlatego też można u nas znaleźć wiele różnych rodzajów drewnianych kuchenek do zabawy w gotowanie. Niektóre z nich nawet wydają realistyczne kuchenne odgłosy. Oprócz tak wymagających zabawek są oczywiście jeszcze inne. Między innymi świetnym prezentem dla dziecka będzie zestaw do herbaty na improwizowane przyjęcia. Można znaleźć sporą ilość ich niezwykle pomysłowych realizacji, nawet w formie zestawu piknikowego. Oprócz tego pomyślano nawet o takich zabawkach jak zestaw do grillowania, zestaw do robienia kanapek i tostów czy do przygotowywania tortów. Najmłodszych na pewno zachwycą drewniane owoce i warzywa do krojenia. Dla najbardziej zapalczywych wielbicieli kuchni zaprojektowany został strój kucharza/kucharki, który składa się z fartucha, rękawicy i czapki. Z pewnością pozwoli on na jeszcze większe wczucie się w odgrywanie ról.

Zabawy rozwijające zdolności manualne

Zabawą w odgrywanie ról, która najbardziej rozwija zdolności manualne, jest bez dwóch zdań zabawa w majsterkowicza. Warsztaty majsterkowiczów zawierają drewniane rekonstrukcje narzędzi, a niektóre także różnokolorowe elementy konstrukcyjne. Na stołach można mocować różne elementy, na przykład przykręcać śruby. Nabywanie umiejętności konstruowania już od najmłodszych lat pozwala na łatwiejsze rozwiązywanie problemów technicznych z przyszłości. To nauka, która nie pójdzie na marne. Zabawki związane z majsterkowaniem na pewno zachwycą każdego chłopca, a nawet niejedną dziewczynkę. Tak samo, jak chłopcy też lubią gotować, tak dziewczynki też lubią konstruować.

Wyświetlanie 1–12 z 119 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk