Zabawa w lekarza

sildenafil dapoxetina dosaggio €143.84

Zabawa w lekarza – ulubiona zabawa wszystkich dzieci

Zabawa w lekarza jest jedną z najpopularniejszych zabaw w odgrywanie ról. Z reguły chłopcy i dziewczynki mają odmienne zainteresowania, jednak to ich łączy. Istota, jaką jest człowiek, fascynuje naukowców od wieków. Nic więc dziwnego, że dzieci ciekawi to, jak jest zbudowane i jak funkcjonuje ludzkie ciało. Warto wesprzeć te zabawy o odpowiednią naukę. Dzieci wtedy wyniosą niepostrzeżenie z zabawy wiedzę, która z pewnością przyda im się w dalszym życiu.

Zabawa w lekarza — po co zabawki?

Zabawa w lekarza dzięki zabawkom nabierze bardziej realistycznych kształtów. Akcesoria pomogą dzieciom wczuć się w rolę, jaką odgrywają, a dzięki temu będą mogły więcej się nauczyć. Nie od dzisiaj wiemy, że praktyka działa na pamięć długotrwałą, podczas gdy teorię łatwo się zapomina. Zabawki sprawią też, że dziecko będzie mogło uczyć się jednej z najważniejszych umiejętności społecznych, jaką jest współpraca. Nauka dzielenia się odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Używanie narzędzi rozwija także umiejętności manualne dziecka, a sama zabawa w odgrywanie ról – kreatywność i wyobraźnię.

Niektórzy nie widzą sensu we wspieraniu dziecięcej kreatywności. Jest ona jednak bardzo ważna, ponieważ nie oznacza tylko wymyślania fantastycznych scenariuszy, ale także przydaje się w codziennym życiu, gdy już jesteśmy dorośli. Szerzej patrząc na problem, kreatywność pozwala na znalezienie rozwiązania, gdy wszystko inne już zawiodło. Kiedy znajdziemy się w sytuacji bez wyjścia, na cóż innego możemy liczyć poza własną głową?

Co można znaleźć w zabawkowych apteczkach?

Nasze apteczki lekarskie najlepiej sprawdzają się po skończeniu przez dziecko trzeciego roku życia. Jest ich wiele rodzajów: drewniane lub wykonane z bezpiecznego plastiku, większe i mniejsze. Najczęstszymi akcesoriami zawierającymi się w apteczkach są: termometr, strzykawka, szpatułka, młoteczki lekarskie, otoskop, stetoskop, opatrunek i ciśnieniomierz. Każdy element oczywiście różni się między sobą w zależności od zestawu, na przykład w jednym z nich stetoskop ma wgrany odgłos bijącego serca. Oprócz tego wiele radości może sprawić na przykład dzwoniący i świecący pager. Wszystkie akcesoria są wykonane z ekologicznych, bezpiecznych dla dzieci materiałów. Są one również utrzymane w estetycznej kolorystyce, a ich design jest jak najbardziej realistyczny. Z pewnością zabawa w lekarza z takimi akcesoriami będzie czymś wyjątkowym.

Co poza akcesoriami lekarskimi?

Poza apteczkami lekarskimi w naszym asortymencie znajdują się jeszcze inne zabawki idealne do zabawy w lekarza. Jedną z ciekawszych pozycji jest mini klinika weterynaryjna, która zawiera w zestawie kotka i pieska w roli pacjentów. Na podobnej zasadzie działa przenośny szpital, w nim jednak leczy się chorego misia. Taka zabawa w lekarza jest bardziej nastawiona na samodzielne działanie. Dla starszych dzieci oferujemy układankę magnetyczną, dzięki której nauczą się one rozpoznawać części ciała, organy, mięśnie i kości. Dodatkowo poprzez zawarte w zestawie karty pomocnicze dzieci mogą nauczyć się ich nazw w aż dwunastu językach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk