Pluszaki i przytulanki

prezzi di acquisto in farmacia €149.04

Przytulanki i pluszaki są raczej zabawkami dla dzieci po skończeniu pierwszego roku życia. Niektóre jednak nadają się do zabawy z mniejszymi dziećmi. Są to na przykład tak zwane komfortery i małe pluszaczki-grzechotki. Cechują się tym, że są mniejsze od standardowych przytulanek, aby nasz maluszek mógł swobodnie bawić się nimi i przytulać je do siebie. Często także mają doczepione dodatkowe elementy sensoryczne.

Jak zabawa pluszakami wspiera rozwój dziecka?

Główną rolą, jaką pełnią przytulanki i pluszaki w życiu każdego dziecka, jest zapewnienie ukojenia, uspokojenia, poczucie bezpieczeństwa. Świat wokół nawet dorosłym wydaje się czasem nieprzyjazny, a co dopiero dzieciom, które dopiero zaczynają go poznawać. Aby łatwiej odnajdywać się w rzeczywistości, czasem wystarczy wsparcie przyjaciela. Przytulanki i pluszaki są właśnie takimi kompanami w nowych, a przez to nierzadko budzących lęk, sytuacjach. Uczy to nie polegać wyłącznie na rodzicach. Dzięki pluszakowi dziecko może stać się bardziej niezależne.

To nie wszystko. Dzieci najpierw z pomocą rodziców, a później już same, dzięki przytulankom mogą rozwijać swoje umiejętności społeczne. Poprzez wchodzenie w role i udawanie rozwija się nie tylko wyobraźnia, ale także na przykład umiejętność współczucia. Łączy się z tym również nauka komunikowania się, poprzez zabawę pluszakami można uczyć poszczególnych słów, a nawet wypowiadania zdań.

Pluszaki dla maluszków

W naszym sklepie można znaleźć przytulanki i pluszaki dla najmłodszych rozmaitych rodzajów. Do uspokojenia maleństwa najlepiej sprawdzają się zabawki najbardziej zwracające na siebie uwagę dziecka. Dlatego dodatkowo są wyposażone w elementy wspierające rozwój sensoryczny. Są to między innymi gryzaki doczepione do ulubionych zwierzątek, pluszaki-grzechotki i szeleszczące elementy. Niektóre pluszaki, komfortery, przypominają bardziej chustki z supełkami na rogach. Służą one do gryzienia, dlatego są pomocne przy ząbkowaniu. Wspierają także naukę chwytania. Oprócz tego niektóre przytulanki mają wbudowaną pozytywkę. Po pociągnięciu za sznurek maluszek może posłuchać muzyki. Czasem pomagają one zasnąć. Ostatnim rodzajem pluszaków dla maluszków są zawieszki do fotelika lub wózka.

Przytulanki i pluszaki dla dzieci w wieku 1+

W naszym asortymencie można znaleźć klasyczne przytulanki i pluszaki z kolekcji Kalines. W ramach serii pojawia się sześć wyjątkowych zwierzątek: sarenka, lisica, lwica, żyrafa, panda oraz sowa. Można wybrać rozmiar przytulanki: 35 cm lub 46 cm.

Dziewczynki uwielbiają również serię koników w zestawie z torebką, marchewką i grzebieniem. Zestawy różnią się między sobą maścią konika i designem stylowej torebki. Maskotkę można nieść w torebce, znajdują się w niej specjalne dziury pozwalające konikowi na wyglądanie na zewnątrz podczas spaceru. Chłopców z kolei na pewno zachwyci pluszowe autko z napędem z motywem kotka, króliczka lub pieska.

Bardzo ciekawą koncepcją odznaczają się pluszaki Chichotki, które po naciśnięciu na brzuszek trzęsą się ze śmiechu. To Hipcio, Piesek i Zebra pomagające w nauki ubierania i nazywaniu poszczególnych części ubioru.

Wyświetlanie 1–12 z 78 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk