Zabawa na dworze i w piaskownicy

preparazione di dappochloridea €72.52

Zabawa na dworze i w piaskownicy ma mnóstwo plusów. Dla zdrowia psychicznego i fizycznego powinno przebywać się na dworze przynajmniej dwie godzinny dziennie. Oczywiście najlepiej, jeśli wykorzystuje się ten czas w aktywny sposób. Maluszki uwielbiają bawić się w berka, huśtać czy wspinać. Zabawa w piaskownicy także przynosi dużo radości.

Korzyści płynące z zabawy na dworze i w piaskownicy

Przy słonecznej pogodzie można wyrównać niedobory witaminy D w organizmie. Podczas zabaw na świeżym powietrzu dotlenia się organizm. Dopuszczanie wystarczającej ilości światła do oczu zapobiega krótkowzroczności. Dzieci, które codziennie przebywają na podwórku, cechują się większą odpornością na infekcje i mają mniejszą skłonność do alergii. Poza tym w trakcie zabaw podwórkowych (takich jak zabawa w piaskownicy) pracuje się nad swoimi zdolnościami motorycznymi i nad wyobraźnią. Wspólne spacery wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, a zabawa na dworze z grupą rówieśniczą pomaga w rozwijaniu ważnych umiejętności interpersonalnych.

Zabawa na dworze

Istnieje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na dworze. Tak naprawdę ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Niektóre dzieci jednak trzeba zachęcać do korzystania ze świeżego powietrza, szczególnie te starsze. Z pomocą naszych zestawów małego przyrodnika zabawa na dworze może okazać się bardzo atrakcyjna. Nadają się one dla dzieci już od piątego roku życia. Wzbudzają w dzieciach zainteresowanie przyrodą i uczą szacunku do świata. Zestaw do obserwacji zawiera na przykład lupę, która pozwala podglądać, co dzieje się u małych robaczków i badać różne rośliny z bliska.

Dla fanów motoryzacji jeździki wyścigowe, które można u nas znaleźć, czekają na swoich nowych właścicieli. Jest ich aż sześć rodzajów do wyboru – czarny, srebrny, różowy, biały z kwiecistymi akcentami, z płomieniami oraz taki imitujący wóz strażacki z wysuwaną drabiną i dzwonkiem!

Zabawa na dworze może także zostać urozmaicona nartami do ćwiczenia równowagi i współpracy, krykietem, zestawem do rzucania do celu albo własną drewnianą strzelnicą. Tego typu zabawki rozwijają m.in. motorykę dużą oraz uczą skupienia na zadaniu. Narty do ćwiczenia równowagi stanowią też świetne rozwiązanie podczas podróży. Są łatwe do transportu i pomogą zachęcić dzieci do ruchu podczas postoju.

Zabawa w piaskownicy

Zabawa w piaskownicy lub na plaży wymaga przynajmniej podstawowych akcesoriów – łopatki, wiaderka i konewki. Szczególnie najmniejsze dzieci dużo korzystają z takiej formy zabawy, kiedy są jeszcze za małe na zabawki opisane powyżej. Z naszymi wypasionymi zestawami zabawa w piaskownicy lub na plaży stanie się ich ulubionym zajęciem! Mamy zestawy akcesoriów z wózkiem, koparką, wywrotką, ciężarówką albo młynem wodnym. Dziecko będzie mogło przewodzić piasek lub wodę na troszkę większe odległości, co zapewni maluszkowi ruch i sprawi, że z pewnością szybko się nie znudzi. Zabawki, które oferujemy, są wykonane wyłącznie z wysokiej jakości materiałów, które szybko się nie zniszczą i są w pełni bezpieczne dla dzieci. Nie zawierają ftalanów ani BPA.

Wyświetlanie 1–12 z 72 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk