Klocki

priligy dziar €63.15

Najprostsze rozwiązania mają największe znaczenie dla rozwoju dziecka, dlatego mamy w ofercie klocki. To jedne z najbardziej uniwersalnych zabawek. Sięgną po nie wszystkie dzieci, niezależnie od wieku i zainteresowań. Warto na nie spojrzeć nie przez pryzmat tego, że jest to zabawka. Wspierają wszechstronny rozwój dziecka. I tutaj możemy sięgnąć po różne warianty: zestawy konstrukcyjne, drewniane, plastikowe. Każde z nich będą wnosić coś pozytywnego.

Co dają klocki?

Wszystkie klocki oddziałują na integrację sensoryczną. Dotyk różnych faktur jest dla dziecka bardzo ważny, a poprzez łączenie kolejnych elementów, maluch dostarcza sobie ważnych bodźców. Następną cechą wspólną, jaką posiadają wszystkie typy klocków, jest rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także umiejętności rozwiązywania problemów. W trakcie budowania dziecko musi ze sobą łączyć różne elementy, sprawdza, testuje różne kombinacje. Rozwija przy tym swój zmysł analityczny. Poza tym już samo to, że może coś wymyślić i wdrożyć swój pomysł w życie, też jest ważne. Dzieci w każdym wieku bawią się klockami nieco inaczej. Młodsze dzieci ustawiają klocek na klocku, ale z wiekiem zabawa jest coraz bardziej kreatywna i zaawansowana.

Klocki dla… rodzica?

Zabawki z tej kategorii wiążą się też z korzyściami dla rodzica. Są one przykładem takiej zabawki, która daje nieograniczone możliwości. Za każdym razem zabawa może wyglądać inaczej, więc nie będzie nudna. Siadając do klocków, wiele dzieci na całe godziny potrafi się zatracić. Poza tym któż z rodziców nie tęskni za beztroskim dzieciństwem? Te zabawki dadzą jego namiastkę, wystarczy usiąść z dzieckiem na dywanie i dać ponieść się wyobraźni.

Klocki drewniane

Rodzice chętniej sięgają po zabawki, które są naturalne i nie mają żadnych szkodliwych związków. Z tego względu klocki drewniane cieszą się niezmienną popularnością. Już samo to, że są solidnie wykonane i są ponadczasowe, skłania do tego, żeby się nimi zainteresować. Z klockami tego typu radzą sobie już małe dzieci. Te komplety, które są w sprzedaży u nas, pozwalają zbudować piękny zamek z wieżyczkami i oknami, czy drewniane miasto. Są też pudełka z klockami, w których są otwory, które uczą dopasowywania kształtów.

Klocki konstrukcyjne

Przedszkolaki i dzieci szkolne bardzo lubią klocki konstrukcyjne. Są z plastiku i często różnią się pod względem wizualnym od tego, z czym kojarzą się klocki. Często zawierają koła zębate, nieregularne kształty, płaskie elementy. Pozwalają stworzyć zaawansowane projekty, z których część będzie ruchoma. Dzięki zabawkom tego typu można stworzyć swój własny pierwszy mechanizm. W naszej ofercie znalazły się też klocki konstrukcyjne dla małych majsterkowiczów, którzy marzą o własnych śrubkach, deseczkach i śrubokrętach. Ciekawą propozycją są też klocki magnetyczne, które łączą się za pomocą magnesów.

Wierzymy, że nasza oferta zabawek jest na tyle szeroka, że każde dziecko i każdy rodzic znajdzie u nas wymarzony zestaw. Wielość kolorów, wielkości i sposobów łączenia jest tak różnorodna, że są warianty dla różnych grup wiekowych.

Wyświetlanie 1–12 z 72 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk