Zabawa w dom i gotowanie

articolo successivosuccessivo giorno di consegna €50.87

Zabawki dla dzieci często nie służą wyłącznie do tego, by dostarczać rozrywki. Mogą też nieść dużą wartość edukacyjną. Tak właśnie jest z różnymi akcesoriami służącymi do zabawy w dom i gotowanie – zabawkowymi naczyniami i jedzeniem. Chociaż niekoniecznie zdajemy sobie z tego sprawę, zabawy o takim charakterze bardzo wiele wnoszą do rozwoju dziecka, zwłaszcza na płaszczyźnie społecznej. Dzieci od zawsze naśladowały dorosłych i w kolejnych pokoleniach też się to nie zmieni.

Od jakiego wieku dzieci bawią się w dom?

Zabawy tematyczne, a właśnie taką jest zabawa w dom, gotowanie, czy piknik, są szczególnie interesujące dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nawet 2 i 3-letnie maluchy zaczynają swoje próby naśladownictwa. Zabawki dla dzieci, które są pod tym kątem przygotowane, będą motywowały do coraz ciekawszej i bardziej rozbudowanej zabawy. Początkowo do czynienia mamy z naśladowaniem prostych i pojedynczych czynności, jakie wykonują rodzice. Z czasem jednak zabawy tematyczne są coraz bardziej złożone.

Zabawki dla dzieci pomagają trenować umiejętności społeczne

Zabawa w dom i gotowanie pomaga kształtować umiejętności społeczne. Mamy tu również do czynienia z kształtowaniem się wrażliwości emocjonalnej. Zabawki dla dzieci z tej kategorii będą doskonałe dla wszystkich kilkulatków, którzy bacznie obserwują świat wokół siebie, patrzą na to, co robią dorośli i próbują odtworzyć to, co widzą. Tworzą też nowe fikcyjne sytuacje. W tak niewymuszony i spontaniczny sposób stopniowo utrwalają społeczne reguły i postępują według panujących zasad. Zabawki dla dzieci tego typu zachęcają do tego, by bawiło się ze sobą kilkoro dzieci, co z kolei uczy pracy w grupie.

Zabawki uniwersalne do zabawy w gotowanie – dla dziewczynek i chłopców

Przygotowane przez nas produkty do zabawy w dom i gotowanie, to nie tylko propozycje dla dziewczynek. Sięgają po nie również chłopcy. Dlatego też wśród produktów, które można kupić za pośrednictwem naszego sklepu, nie ma tylko ściśle dziewczęcych kolorów i wzorów. Wiele zabawek ma charakter uniwersalny. Większość z nich jest wykonana z drewna, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność. Są ekologiczne, trwałe i zawsze będą wyglądać ładnie. Drewniane zabawki mają swój urok.

Co można kupić w Budce Krasnoludka?

Wśród najchętniej wybieranych artykułów do zabawy w dom, czy gotowanie, są na pewno różnej wielkości drewniane kuchnie. Własna kuchenka, garnki, piekarnik, to coś, co dzieci kochają! Nie można też zapomnieć o dodatkach, czyli drewnianych naczyniach, czy warzywach do krojenia. Jeśli szuka się czegoś mniejszego, co można potraktować jako zabawkę mobilną, warto wziąć pod uwagę zestaw do naleśnikarni, zestaw do robienia kanapek, czy grill z szaszłykami.

Ponadto, jeśli jest kuchnia i obiad, to dlaczego nie zrobić podwieczorku dla pluszowych zwierzątek lub rodziców? Do tego z kolei przydadzą się takie zabawki dla dzieci, jak zestaw herbaciany, czy drewniany tort do krojenia. A może dziecko uwielbia lody i chciałoby się pobawić w lodziarnię? Tego typu propozycje również przygotowaliśmy. Tak samo są fartuszki i foremki dla młodych cukierników. Od tego już tylko krok do wspólnego gotowania w prawdziwej kuchni.
W naszym sklepie znajdziesz również inne zabawki dla dziewczynek.

Wyświetlanie 1–12 z 42 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk