Bujaki, konie na biegunach

Już malutkie dzieci lubią bujanie, to je uspokaja i relaksuje, dlatego zabawki na biegunach są tak popularne. Bujaki, konie na biegunach nie są niczym nowym – już wiele lat temu dzieci je uwielbiały. Pomimo upływu czasu i wprowadzania na rynek coraz to nowych zabawek, maluchy chętnie sięgają właśnie po nie. Zabawki konie to jednak nie tylko zabawa! Decydując się na zakup tego rodzaju zabawki, inwestuje się w lepszy rozwój dziecka. Już w brzuszku mamy maluszek doświadcza kołysania. Jest to dla niego coś znajomego, co uspokaja. Najlepiej, jeśli ruch ten jest rytmiczny, co właśnie mamy w przypadku zabawek na biegunach. Nasza oferta uwzględnia produkty przygotowane z myślą o dzieciach w różnym wieku.

Dlaczego warto wybrać bujaki, konie na biegunach?

Zabawki na biegunach to przede wszystkim wyśmienita zabawa i mnóstwo radości, ale jak pokazują badania, mają też wpływ na zdrowie dziecka. Pod warunkiem, że zabawka będzie dobra, od sprawdzonego producenta i dopasowana wielkością do wieku malucha. Na pewno bujanie stanowi formę stymulacji układu przedsionkowego, a to z kolei wpływa na kształtowanie się takich umiejętności jak siadanie, czy później chodzenie. Oprócz tego dziecko ćwiczy koordynację ruchową, koncentrację uwagi i wyobraźnię. Kiedy dziecko chce się kołysać, angażuje całe grupy mięśni, więc niepozorna zabawa w rzeczywistości jest ćwiczeniem fizycznym wzmacniającym mięśnie. Jeśli szuka się sprawdzonego pomysłu na prezent, czegoś, co będzie wspierało rozwój, bujaki i konie na biegunach będą strzałem w dziesiątkę!

Zabawki na biegunach – jak wybierać?

Aby rzeczywiście zabawki na biegunach wiązały się z korzyściami i były bezpieczne, trzeba zwrócić uwagę na to, czy są dobrej jakości. Poza tym nie można zapominać o wieku dziecka. Jeśli konia na biegunach kupi się na wyrost, może się bujać zbyt mocno dla młodszego dziecka. Z kolei starszemu dziecku będzie niewygodnie na czymś mniejszym, co buja się delikatnie. Biorąc pod uwagę różne potrzeby, w naszej ofercie są bujaki i konie na biegunach w kilku wielkościach. Szeroki przekrój produktów z tej kategorii pozwoli wybrać coś, co będzie bezpieczne i atrakcyjne.

Dla najmłodszych dzieci ciekawą propozycją będą bujaczki z fotelikiem. Mają oparcie, więc dziecko nie spadnie, kołysanie jest delikatne, a wizualnie przypominają pluszowe zwierzątka. Dla nieco starszych dzieci i tych, które już potrafią utrzymać stabilną pozycję, są nieco inne zabawki na biegunach. One też przypominają pluszowe zwierzątka i bujają łagodnie, ale nie mają już podparcia w formie fotelika. Znajdzie się również coś dla kilkulatków. Większość z nas z westchnieniem wspomina dzieciństwo i konia na biegunach. Część pamięta go jako niespełnione marzenie. To właśnie tego typu zabawki chcemy zaproponować przedszkolakom. Są wyższe niż bujaki wymienione wyżej, ale także są pokryte przyjemnym w dotyku materiałem. Warto zauważyć, że wszystkie sprzedawane przez nas zabawki na biegunach są wykonane bardzo starannie i z zastosowaniem wysokiej klasy materiałów. Są tak ładne, że można na nie spojrzeć jako efektowny element wyposażenia wnętrz dziecięcego pokoju.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk