Ćwiczenie paluszków

priligy miami €37.42

Ćwiczenie paluszków to nie tylko motoryka i koordynacja oko-ręka. Takie zabawki rozwijają jednocześnie wiele różnych umiejętności związanych z myśleniem. Między innymi wpływają na koncentrację, rozwiązywanie problemów bądź pamięć. Pobudzają zarówno kreatywność, jak i logiczne myślenie. Ich niezliczona różnorodność jest wręcz zaskakująca. W zależności od tematyki mogą uczyć na przykład liczenia, rozpoznawania kształtów, liter, zwierzątek, a nawet sznurowania butów czy zakładania ubranek.

Puzzle i układanki

Pomysłowe puzzle i układanki to najczęstszy sposób na ćwiczenie paluszków. Poza klasycznymi puzzlami i płaskimi układankami jest jeszcze sporo innych rodzajów. Układanki różnią się motywami – są takie w kształcie rakiety, jeża, krokodyla, gąsienicy, rybek, żółwi i wiele, wiele innych. Z tego powodu można uczyć się dzięki nim kształtów, kolorów oraz liczenia. Jedną z kategorii układanek są sortery, najbardziej znane są te do nauki kształtów — często w formie kostki, do której wrzuca się klocki poprzez odpowiednie wejścia. Oprócz tego dzieciaki bardzo cieszą się z układanek magnetycznych oraz puzzli dźwiękowych.

Zestawy do tworzenia biżuterii

Już od czwartego roku życia z pewnością można zainteresować dziewczynkę tworzeniem biżuterii. Można u nas znaleźć zestawy koralików po 50, 150, 275, a nawet 500 elementów. Różnią się one między sobą stylem i kolorystyką koralików. Ćwiczenie paluszków wiąże się tutaj z rozwijaniem kreatywności oraz poczucia estetyki. Większość została wykonana z drewna. Ciekawą propozycją są elementy do tworzenia biżuterii od Janod, które powstały z kurczliwego plastiku.

Ćwiczenie paluszków dla maluszków

Ćwiczenie paluszków jest najważniejsze w wieku niemowlęcym. Oprócz puzzli i układanek istnieje jeszcze wiele innych sposobów do rozwijania tak zwanej małej motoryki. Zabawki te przy okazji pozwalają poznawać świat, są uzupełnione o różne pobudzające dziecko sensorycznie elementy.

Największą z takich zabawek jest stolik edukacyjny. Taki stolik jest dla bobasów, które potrafią już stać, ale niekoniecznie chodzić. Mogą podtrzymywać się o krawędzie stołu i w ten sposób rozwijać swoje umiejętności z zakresu dużej motoryki. Na stoliku edukacyjnym znajduje się wiele różnych puzzli i układanek. Ogromnym plusem jest to, że są one zawsze w jednym miejscu. Zazwyczaj maluszki rozrzucają takie zabawki po całym pokoju, a nawet mieszkaniu. W tym przypadku im się to nie uda. Na podobnej zasadzie działa kostka edukacyjna. Oferuje ona na każdej z sześciu ścianek inną układankę, najczęściej każda z nich rozwija różne umiejętności.

Przebijanki i przybijanki

Kolejne ciekawe zabawki to na przykład przebijanka i przybijanka. Pomimo podobnych nazw nie są one do siebie podobne. Przebijanka to zabawa, która polega na uderzaniu młoteczkiem w kolorowe kołki. To powoduje, że „wychodzą” one wtedy z drugiej strony. Po obróceniu zabawki można powtórzyć czynność i bawić się bez końca. Przybijanka natomiast jest już dla starszych dzieci i polega na przybijaniu elementów układanki do korkowej tablicy.

Wyświetlanie 1–12 z 262 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk