priligy romania pret €46.35

Gry

Wśród zabawek dostępnych na naszej stronie, znalazło się miejsce na gry dla dzieci. Kojarzą się one przede wszystkim z miłym spędzaniem czasu, pomysłem na ciekawe zajęcie dla całej rodziny. Jednak na tym ich funkcje się nie kończą. Sięgnięcie po nie daje dużo więcej korzyści, zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców.

Wyobraźnia i kompetencje społeczne – rozwój dziecka

Dzieci przede wszystkim uczą się przez zabawę, dlatego chcąc kształtować najważniejsze umiejętności, warto sięgać po odpowiednie zabawki. Gry dla dzieci doskonale się w tym sprawdzą. Dzięki nim dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię i kompetencje społeczne. Maluch wciela się w rolę bohatera: zwierzaka, detektywa, poszukiwacza skarbów.

Poza tym gry dla dzieci wymagają stosowania się do określonych zasad i reguł, a to dla wielu dzieci stanowi duży problem. Musi też czekać na swoją kolej, a to uczy cierpliwości. Do tego dochodzi pierwiastek rywalizacji i współzawodnictwa, a później zwycięstwo lub przegrana. Przegrana dla nikogo nie jest przyjemna, a dziecko powinno się nauczyć, jak prawidłowo do niej podchodzić.

Gry dla dzieci to nauka planowania, logicznego myślenia i kreatywności

To na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to rozwijanie kreatywności i myślenia analitycznego. W wielu grach dla dzieci trzeba wybrać odpowiednią strategię, zaplanować, co trzeba zrobić, aby wygrać i dojść do celu. Jeśli sięgnie się po niektóre gry, jak skojarzenia, wspiera się kreatywność.

Gry dla dzieci z naszej oferty

W naszym sklepie przygotowaliśmy gry dla dzieci w różnym wieku i o różnej konstrukcji. Będą one wspierały różne obszary funkcjonowania dziecka. Wśród tego, co można znaleźć u nas, są gry zręcznościowe, logiczne, układanki, planszowe, pamięciowe. Uczą liczyć, doskonalą umiejętności z obrębu integracji sensorycznej, a także rozwijają kompetencje wymienione wyżej. W jednych bohaterami są zwierzęta, w innych krasnoludki. Z niektórymi poradzą sobie nawet 2-3 latki, a inne będą interesujące dla dzieci w wieku szkolnym. Są też takie gry, które dziecko może zabrać na dwór i bawić się z przyjaciółmi.

Co wziąć pod uwagę kupując grę?

Warto spojrzeć m.in. na takie gry, jak gry z serii Smart Games, gdzie dziecko musi ułożyć konfigurację pokazaną na obrazku. Choć brzmi prosto, poziom zaawansowania szybko rośnie i nawet rodzic musi się trochę zastanowić. Ciekawą propozycją są też skaczące myszki lub krasnale, gdzie trzeba bohaterem gry trafić z trampoliny do pudełka. Dostępne są też magnetyczne rzutki, czy krykiet, które zaangażują dziecko ruchowo.

Wielu rodziców ma problem z tym, żeby zająć czymś swoje pociechy. Pomyśleliśmy o tym i przygotowaliśmy całą serię gier magnetycznych. Są tak zaprojektowane, że zajmują niewiele miejsca, a przez to, że mają magnesy, pionki nie ślizgają się podczas jazdy samochodem lub pociągiem. Wśród najchętniej wybieranych są na przykład piłka nożna, statki, czy tradycyjny chińczyk. Gra podczas podróży to skuteczny sposób w walce z pytaniami o to, czy daleko jeszcze. To też propozycja na to, jak miło, przyjemnie i twórczo można spędzić ten czas z dzieckiem.

Wyświetlanie 1–15 z 186 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk