Malowanie, rysowanie, wyklejanie

tradimento priligy €101.23

Malowanie, rysowanie, wyklejanie to trzy podstawowe artystyczne zainteresowania dzieci. Mówi się, że każde dziecko jest małym artystą i coś w tym musi być. Trudno spotkać maluszka, który kompletnie nie byłby zainteresowany tego typu zajęciami. Mało tego, malowanie, rysowanie, wyklejanie ćwiczy koordynację ruchów oko-ręka, dzięki czemu przygotowuje do nauki pisania. Oczywiście oprócz tego pobudza wyobraźnię, uczy skupiania uwagi na konkretnym zadaniu, a także pomaga w nauce rozpoznawania kolorów i kształtów.

Zestawy artystyczne dla dzieci

Dużą popularnością cieszą się zestawy artystyczne z firmy Janod i Djeco. Te pierwsze zawierają się w stylowych i poręcznych walizeczkach. Zestawy z obu firm są bardzo pomysłowe. To nie tylko malowanie, rysowanie, wyklejanie za pomocą farbek, kredek, flamastrów czy piankowych wyklejanek. Rozwój artystyczny dziecka może odbywać się także poprzez tworzenie przedmiotów przestrzennych, takich jak owocowe pompony z włóczki czy nawet przebranie wróżki. To ostatnie jest zdecydowanie połączeniem zabawy, nauki i praktyczności. W końcu czasem nawet najpiękniejsze małe dzieła sztuki naszych maluszków lądują w szufladzie. Przebranie wróżki, i to jeszcze takie samodzielnie stworzone, z pewnością będzie używane często. Choćby miałaby to być wróżka tylko „na po domu”. Dzięki temu zestawowi można uzyskać opaskę, różdżkę i skrzydełka.

Firma Djeco proponuje z kolei projektowanie mody z pomocą prawdziwych materiałów na kartach z modelkami. Karty zawierają dziurki upraszczające pracę z igłą. Oczywiście zestawy artystyczne od Djeco obejmują klasyczne malowanie, rysowanie, wyklejanie, ale także zabawę z cekinami, muliną, brokatem czy specjalnym, kolorowym piaskiem. Ze względu na poziom zaawansowania zadania zestawy artystyczne są dla dzieci od czterech lub siedmiu lat.

Malowanie, rysowanie, wyklejanie w podróży

Malowanie, rysowanie, wyklejanie w podróży nie jest niemożliwe. Choć wydaje się problematyczne, chociażby z powodu dużej ilości przyborów, z pomocą odpowiednich zestawów może takie nie być. Dziecko będzie mogło rozwijać się artystycznie nawet podczas długiej podróży.

Karty do zdrapywania są przeznaczone dla dzieci między szóstym a dwunastym rokiem życia. W zestawach jest narzędzie do zdrapywania w postaci drewnianego patyczka. Jest to ciekawa propozycja w przypadku zabawy w podróży. Dziecko nie potrzebuje całej gamy przyborów do wykonania swojego arcydzieła. Wystarczy jeden patyczek, aby móc stworzyć coś ciekawego. Obrazki powstałe po zdrapaniu mogą służyć do dekoracji pokoju dziecięcego.

Dla młodszych dzieci, od około trzeciego roku życia, w podróż można wziąć malowanki wodne. Podobnie jak w przypadku kart do zdrapywania nie potrzeba do tej zabawy wielu przyborów. Wystarczy jeden pisak, dołączony do zestawu, który napełnia się wodą. Parę kropel wystarczy, aby na obrazku zaczęły pojawiać się kolory. Jeśli obawiamy się zalania auta wodą, z pomocą przychodzi nam kolorowanka w rolce, również dla dzieci od około trzeciego roku życia. W zestawie zawartych jest sześć kolorowych kredek, a całość znajduje się w poręcznym pudełku.

Wyświetlanie 1–12 z 72 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk