Puzzle i układanki

acquistare priligy online Italia €48.57

Puzzle i układanki nie są niczym nowym. Są zabawkami, którymi bawiły się już całe pokolenia, a i kolejne będą po nie sięgać. Niektóre z nich powstały z myślą nawet o rocznych maluchach, ale wiele zestawów będzie dostarczać rozrywki starszym dzieciom, a nawet dorosłym. Jednak po puzzle i układanki warto sięgnąć nie tylko dlatego, że bawią. Będą jednocześnie rozwijać wiele cennych umiejętności.

Co daje układanie puzzli?

Wszystkie puzzle i układanki pozwalają na stymulację obu półkul mózgu. Z jednej strony mamy rozwijanie takich umiejętności jak logiczne i analityczne myślenie. A z drugiej strony perfekcyjnie wpływają na pobudzanie wyobraźni i kreatywności. Ponadto puzzle i układanki pomagają rozwijać pamięć. Nie bez znaczenia jest też wpływ na motorykę małą. Przez to, że dziecko musi manipulować małymi elementami, dostarcza swoim rączkom świetnego treningu. Te zabawki to też nauka spostrzegawczości i cierpliwości.

Jak wybierać puzzle i układanki?

Nie każdy zestaw będzie dobry dla każdego dziecka. Podstawowym kryterium, kiedy wybiera się puzzle i układanki dla dzieci, powinien być wiek. Nie można oczekiwać, że dwulatek poradzi sobie z zabawką dla dziecka szkolnego, a sześciolatek zadowoli się tym samym, co maluszki. Przy tej okazji zwraca się na wielkość elementów, ilość kawałków i materiał wykonania. Im starsze dziecko, tym kawałki mogą być mniejsze i może być ich więcej. U młodszych dzieci, które badają świat poprzez wkładanie wszystko do buzi, istnieje ryzyko połknięcia mniejszych elementów.

Puzzle i układanki mogą reprezentować dużą różnorodność w zakresie wzorów. Tak uniwersalne motywy, jak zwierzęta, spodobają się i chłopcom i dziewczynkom, ale już laleczki lub auta niekoniecznie. Dlatego też chcąc zachęcić dziecko do kreatywnej zabawy, najlepiej koncentrować się na tych zestawach, które pod względem tematyki będą odpowiadały zainteresowaniom dziecka.

Które można kupić u nas?

Tworząc ofertę, dbamy, aby różnorodność zabawek w obrębie jednej kategorii była na tyle duża, by dla dziecka w każdym wieku można było wybrać co, co mu się spodoba. W przypadku puzzli jest podobnie. Są zestawy drewniane, magnetyczne, podłogowe, sensoryczne. Nie brakuje też puzzli tradycyjnych, wykonanych z papieru. Równie rozbudowany jest przekrój wzorów. Poza puzzlami przygotowaliśmy szereg układanek, które zainteresują nawet te dzieci, które zazwyczaj po zabawki tego typu nie sięgają.

Przykładem jest piramida, jaką można zrobić z garaży i samochodów. Równie ciekawe są zestawy ulic do układania dla pojazdów, czy mapy świata, po której można poruszać się figurkami zwierzątek. Jest też seria przygotowana pod kątem nauki liczenia i do przygotowywania przestrzennych konstrukcji dla starszych dzieci. Wszystkie puzzle i układanki dostępne u nas, mają ciekawe kolory i graficznie dopracowane są pod kątem tego, co podoba się dzieciom. Wszystkie sprowadzamy od cenionych producentów, aby mieć pewność, że dzieci bawią się zabawkami dobrej jakości, które nie mają w swoim składzie żadnych materiałów, mogących im zaszkodzić.

Wyświetlanie 1–12 z 321 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk