Zabawki magnetyczne

priligy prezzi farmacia €104.62

Zabawki magnetyczne są przeznaczone raczej dla dzieci w wieku od trzech lat. Pierwszą sprawą jest to, że połknięcie magnesu jest naprawdę niebezpieczne, a małe dzieci badają świat między innymi poprzez zmysł smaku. Po drugie młodsze dziecko może nie rozumieć celu zabawy magnesami. Istnieją jednak także zabawki magnetyczne przystosowane specjalnie dla maluszków. Pamiętajmy mimo wszystko o nadzorowaniu tej zabawy.

Dlaczego warto podarować dziecku zabawki magnetyczne?

Zabawki magnetyczne przede wszystkim rozwijają logikę i zdolności manualne dziecka. Niektóre zestawy przyczyniają się także do rozwoju wyobraźni i kreatywności. Wynika to z faktu, że większość układanek może w efekcie mieć różne rozwiązania. Dziecko ma do dyspozycji gotowe szablony, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogło dać się ponieść fantazji. Oba sposoby układania magnesów wpływają na osiąganie jakichś umiejętności. W przypadku tego pierwszego symulowana jest lewa półkula, a w przypadku drugiego – prawa. To nie wszystko! Zabawki magnetyczne są nieocenione w czasie podróży, ponieważ nie rozsypują się jak inne standardowe układanki.

Rodzaje zabawek magnetycznych

Zabawki magnetyczne, które można u nas znaleźć, to głównie gry planszowe oraz książeczki magnetyczne z zadaniami. Niektóre ukierunkowane są na rozwój konkretnej umiejętności, między innymi jedna z książeczek-układanek pomaga w nauce odczytywania czasu z zegara.

Są też układanki artystyczne, na przykład układanka magnetyczna „Ogród”. Ciekawe są książeczki magnetyczne oparte na technice złudzenia optycznego. Dzięki specjalnym siatkom nakładanym na gotowy obrazek zdaje się, jakby ułożone przedmioty poruszały się. Z pewnością przyniesie to dużo radości każdemu dziecku. Nie tylko maluszek będzie ciekawy, co takiego ułoży z elementów, ale także jak będzie się to coś poruszało. To jak podwójna nagroda za raz wykonaną pracę.

Dla małych amatorów klocków również znajdzie się tutaj miejsce. Magformers to klocki przypominające figury geometryczne, dzięki magnesom neodymowym można budować z nich trójwymiarowe konstrukcje. W naszym asortymencie znajduje się zestawy klocków magnetycznych do budowania rakiety oraz auta terenowego. Są to raczej propozycje zabawek dla chłopców.

Oczywiście dostępne są także klasyczne magnesy, na przykład do zawieszenia na lodowce — w kształcie dinozaurów, zwierzątek z dżungli czy zwierzątek farmerskich. Dzieci od drugiego roku życia mogą cieszyć się na przykład zabawą łowienia rybek na magnes, jednak warto przestrzegać zasady, że dziecko bawi się wyłącznie pod uważnym okiem rodzica.

Magnetyczne gry planszowe

Gry planszowe w mini formacie ze wbudowanymi magnesami są idealną zabawą do zabrania w podróż. Pozwalają bawić się nie tylko maluszkom, ale także zaangażować w zabawę dorosłych. To świetny pomysł na przykład podczas czekania w długiej kolejce do lekarza. Dzięki małym rozmiarom gry nie będą zabierać dużo miejsca. Magnesy natomiast zapobiegają rozsypaniu się elementów. W serii znajdują się takie gry planszowe jak Bingo, Chińczyk, Statki i wiele innych.

Wyświetlanie 1–12 z 122 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk