Zabawki sensoryczne

priligy e alcol €88.97

Zabawki sensoryczne są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka szczególnie w pierwszych miesiącach i latach życia. Zabawki te, jak nazwa wskazuje, wpływają na zmysły dziecka – wzrok, dotyk, słuch, smak, węch. Dzięki stymulacji dziecko może poznawać świat sprawniej. Zabawki te charakteryzują się tym, że mają różne ciekawe tekstury, są bogate kolorystycznie, pachną, grają, świecą, a czasem nawet… mają jakiś smak.

Rodzaje zabawek sensorycznych

Zabawki sensoryczne mogą przybierać naprawdę najróżniejsze kształty. Jedynym kryterium, które muszą spełniać, to fakt wpływania na zmysły dziecka. Mamy więc do wyboru puzzle o różnych teksturach, kilka rodzajów klocków, sortery, pluszaki, piłki, spirale czy pojazdy. Dzieci już od pierwszego roku życia, kiedy tak ważny jest rozwój sensoryczny maluszka, z chęcią pobawią się takimi zabawkami.

Sensoryczne klocki

Kolorowe, sensoryczne klocki francuskiej marki JANOD są w geometrycznych kształtach. Zawierają dodatkowe elementy, takie jak grzechotka, dzwoneczek czy lusterko. Dzięki regularnym kształtom mogą służyć do układania wieży. Do zestawu dołączona jest także drewniana podstawka, która służy za sorter kształtów. Klocki więc uczą rozpoznawania kształtów i kolorów, sprawności motorycznych i wrażliwości słuchowej.

Do ciekawych propozycji należą też klocki jeżyki. Są one bardziej skomplikowane, dlatego chętniej sięgają po nie dzieci w wieku od dwóch lat. Warto wiedzieć, że terapeuci polecają zabawę tego typu zabawkami w ramach terapii sensorycznej. Charakteryzują się długimi wypustkami i pięknymi kolorami. Można układać z nich to, co tylko przyjdzie do głowy. Wielość kształtów pozwala na inwencję twórczą.

Zabawki sensoryczne z naturalego kauczuku

Zabawki sensoryczne w postaci pojazdów marki Rubbabu są przeznaczone dla dzieci już od pierwszego roku życia. Pojazdy te są miękkie i lekkie, a ich kolory – jaskrawe. Zabawki są niewielkie (mają zaledwie około 10 cm długości), dostosowane do zabawy małymi rączkami. Na tej samej zasadzie skonstruowane zostały piłki sensoryczne z tej samej firmy. Zarówno piłkami, jak i pojazdami można bez problemu rzucać. Powstały one z pianki kauczukowej, natomiast powleczone są wysokiej jakości nylonowym włóknem. Zabawki sensoryczne Rubbabu są w pełni bezpieczne, przeszły szereg testów i są zgodne z wysokimi standardami. Dlatego też nic się nie stanie, jeśli maluszek postanowi wziąć je do buzi. Z tej samej serii mamy jeszcze zestaw do gry w kręgle oraz do gry w obręcze. Do zabawy mogą dołączyć też dorośli. Gry mocno wpływają na skupienie uwagi oraz rozwój koordynacji oko-ręka.

Zabawki sensoryczne dla dzieci 3+

Dla starszych dzieci, bo od trzeciego roku życia, proponujemy między innymi zabawę w ruletkę. Po zakręceniu strzałka wskaże jeden z materiałów na planszy. Zabawa polega na tym, aby po dotyku zgadnąć, które zwierzę jest podobne w dotyku do wybranego materiału. Odpowiedzią może być na przykład futerko króliczka, ale też łuski kameleona. W zestawie otrzymuje się planszę, osiemnaście kart ze zwierzętami i woreczek.

Wyświetlanie 1–12 z 119 wyników

Pokaż

Filtruj

    Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

    Koszyk